Organizatori su morali otkazati trening ove sedmice na rijeci i odgodili su mušku utrku u utorak nakon što se pokazalo da je Sena previše prljava za sportiste nakon jakih kišnih oluja prošle sedmice.
Svjetski triatlon i organizacijski odbor Igara u Parizu objavili su oko 4:00 ujutro u srijedu da će se održati utrka za žene, nakon koje će uslijediti odgođeni događaj za muškarce.
– Rezultate najnovijih analiza vode, primljenih u 3.20 ujutro, Svjetski triatlon je ocijenio kao usklađene što omogućuje održavanje triatlonskih natjecanja – stoji u saopćenju.
Kiša je padala tokom noći u Parizu, ali je prestala u trenutku kada su sportašice skočile s pontona položenog preko rijeke na povijesnom mostu Aleksandra III u srcu Grada svjetlosti.
(Vijesti.ba/FENA)