Zrinjski rutinski savladao blijedo Sarajevo i nastavio potjeru za Borcem

4 minuta čitanja

Fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu Sarajeva rezultatom 2:0 u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva Bosne i Hercegovine koje je upravo okončano.

Kada se sve sabere i oduzme, Plemići su i više nego zasluženo slavili protiv večeras veoma lošeg Sarajeva.

Uvodne minute nisu ponudile gotovo nikakva iznenađenja. Jedino vrijedi pomenuti udarce Zlomislića sa jedne, te Hasića sa druge strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U 35. se mogao promijeniti, ali je udarac Bilbije sa penala odbranio golman Sarajeva Rogić, doduše uz malu pomoć stative.

Ipak, samo šest minuta kasnije najbolji strijelac lige Bilbija upisuje se u strijelce nakon asistencije Memije. Taman što se krenulo sa centra, Mostarci su zabili i drugi pogodak.

Ovaj put je strijelac bio Zlomislić za, ispostavit će se konačnih, 2:0.

U nastavku susreta nije se dogodilo ništa vrijedno pomena. Prvak BiH je smanjio intezitet napada, dok je Sarajevo sa druge strane djelovalo potpuno nemoćno.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je zasluženo upisao nova tri boda kojim su nastavili potjeru za liderom Borcem koji ima sedam bodova zalihe u odnosu na Mostarce uoči nastavka polusezone.

Poraz naše ekipe u Mostaru

Posted by FK Sarajevo on Ponedjeljak, 18. decembar 2023.

Rezultat i strijelci:

Zrinjski – Sarajevo 2:0 (Bilbija 40’, Zlomislić 43’)

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Vijesti.ba:

90’ Kraj utakmice!

80’ Prava uspavanka u ovim trenucima. Samo se čeka kraj.

70’ Kraći prekid utakmice zbog velike bakljade domaćih navijača.

63’ Lijep solo prodor Mustafića koji je prošao nekoliko igrača, uslijedio je udarac, ali ide to ravno u golmana Plemića.

55’ U nastavku bez ikakvih uzbuđenja. Domaći su nakon dva gola smanjili intezitet svojih napada, dok su gosti nemoćni da zaprijete ozbiljnije.

46’ Počeo je drugi dio igre, promjena nije bilo.

45’ Kraj prvog poluvremena.

44’ GOOOOOOOOOOOL! Nakon prvog, Plemići vrlo brzo stižu i do drugog gola kojeg postiže Zlomislić nakon asistencije Kiša.

40’ GOOOOOOOOOOOL! Ako nije maloprije pogodio sada jeste! Bilbija nakon proigravanja glavom Memije pogađa mrežu bordo tima za vodstvo Plemića.

35’ Loptu je namjestio Bilbija, ali je golman Rogić uz pomoć stative odbranio ovaj udarac! Nema gola!

35’ Penal za Zrinjski!

30’ Najbolja prilika za goste do sada, a samim tim i na ovoj utakmici. Hasić je iz dobre pozicije sjajno šutirao, a golman Marić još bolje odbranio njegov udarac.

24’ I dalje nema nekih velikih prilika. Vodi se velika bitka na sredini terena. Žuti karton je dobio Bilbija.

17’ Greška Zlomislića, lopta dolazi do Mustafića, on silovito šutira, ali Marić brani. Prva prava šansa za goste je to bila večeras.

10’ U prvih 10 minuta nije bilo većih uzbuđenja. Jedino vrijedno pomena je udarac Juraldžije sa distance koji je blokiran.

1’ Utakmica je upravo počela! Meč sudi Irfan Peljto.

Treneri Mario Ivanković i Simon Rožman odabrali su sastave s kojim će započeti današnji meč.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Zlomislić, Sabljić, Kiš, Radić, Malekinušić, Ivančić, Memija, Senić, Bilbija.

Sarajevo: Rogić, Duraković, Oliveira, Hasić, Julardžija, Beganović, Aničić, Anđušić, Đuričković, Buljubašić, Mustafić.

Derbi meč 18. kola igra se na stadionu Pod Bijelim brijegom i počinje u 18 sati. Glavni sudac je Irfan Peljto, a asistirat će mu Arnel Novalić i Josip Čolić.