Duran: Ciljanje džamije Al-Aksa dio prljavog rata, genocida i gnusna provokacija

1 Min Read

04.08.2025 / 13:51 Svijet – Jerusalem

Duran: Ciljanje džamije Al-Aksa dio prljavog rata, genocida i gnusna provokacija

Foto: Agencije

Šef Direkcije za komunikacije Burhaneddin Duran  najsnažnije je osudio napad na džamiju Al-Aksa koji su izveli neki izraelski ministri zajedno s fanatičnim grupama pod zaštitom izraelske policije, saopćeno je iz Ambasade Republike Turske u Sarajevu.

Navodi se da je ciljanje džamije Al-Aksa “dio prljavog rata i genocida Izraela, gnusna provokacija i pokušaj okupacije Al-Akse”.

- OGLAS -

– Kao što je naš predsjednik Recep Tayyip Erdoğan, izjavio: „Džamija Al-Aksa je naša crvena linija!“ Jerusalem je zajednička prostor svih abrahamskih religija. Džamija Al-Aksa je zajedničko utočište muslimana i zajednička baština cijelog čovječanstva. Uvijek ćemo se zalagati za svetost Al-Akse. To je naša zajednička baština i kolektivno sjećanje. Nastavljamo podržavati svu našu palestinsku braću i sestre – poručio je Duran.

(Vijesti.ba / FENA)

Share This Article