Monaco pregazio Real Madrid, Musa najefikasniji u redovima Kraljeva

1 minuta čitanja

Košarkaši Real Madrida doživjeli su večeras debakl u 22. kolu Eurolige, pošto su na gostovanju kod Monaca poraženi s velikih 98:76.

Sjajno su domaći odigrali ovaj susret, a već nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 33:20, pokušao se Real malo dozvati u drugoj četvrtini, no Monaco je nastavio sa impresivnom partijom i na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 56:40.

Monaco je znalački čuvao prednost u trećoj dionici i riješio pitanje pobjednika jer je na trenutke vodio i s 28 poena prednosti. Završilo je 98:76.

Reprezentativac BiH Džanan Musa je utakmicu završio s 12 poena i 4 skoka te je bio najefikasniji igrač Real Madrida.

U redovima Monaca prednjačio je Jordan Loyd sa 19 poena, jednim skokom i jednom asistencijom.