Izrael je zainteresiran za proširenje kruga mira i normalizacije u regiji Bliskog istoka, rekao je u četvrtak izraelski ministar vanjskih poslova Gideon Saar, dodajući da će glasati za sporazum o oslobađanju izraelskih talaca.
Saar je naveo kako se nada da će se Izraelu u bliskoj budućnosti otvoriti novi politički horizonti, rekavši da je tokom teških vremena nastavio unapređivati odnose sa zemljama širom svijeta.
Dok se očekuje da će se izraelski kabinet sastati kako bi glasao o sporazumu o taocima nakon sporazuma postignutog uz američko posredovanje između Izraela i Hamasa o okončanju rata u Gazi, Saar je dodao da će s velikom radošću glasati za sporazum.
Izraelski zvaničnik u svojoj objavi na platformi X naveo je, međutim, da izraelski izazovi nisu završeni, naglašavajći da Izrael nije odustao od ratnih ciljeva. Također je izjavio da Izrael nije odustao od okončanja vladavine Hamasa u Gazi niti od onoga što je naveo kao prijetnju koju ona predstavlja za njega, prenosi AFP.
(Vijesti.ba/Fena)
