BiH izgubila od Gruzije za kraj učešća na rukometnom Euru

2 minuta čitanja

Rukometna reprezentacija poražena je od selekcije Gruzije u okviru trećeg kola rukometnog prvenstva Evrope koje se igra u Njemačkoj rezultatom 19:22.

Vidjeli smo dva lica naše reprezentacije u prvom poluvremenu. Počeli smo sjajno i u jedno momentu imali vodstvo od 8:2 nakon čega je uslijedio veliki pad u igri.

Prvenstveno lošom odbranom Gruzijcima smo dopustili da se potpuno rezultatski vrate u ovaj susret i golom sa zvukom sirene poravnali su prije kraja poluvemena na 9:9.

U nastavku smo gledali sličnu sliku na terenu dvorane u Mannheimu. Ponovo smo poveli i mini serijom otišli na plus tri, no Gruzijci su se opet vratili u život.

Nismo imali rješenja za njihovog najboljeg igrača Tskhovrebadzea koji nam je pogađao skoro sa svih pozicija.

Najefikasniji u našem timu bio je Marko Panić sa sedam golova, dok je Vladan Đurđević postigao tri pogotoka. Gruzijce je predvodio Giorgi Tskhovrebadze sa šest golova, Giorgi Arvelodi Dikhaminjia je dodao pet, a Irakli Kbilashvili tri.

Kao što smo najavili prije početka utakmice, selektor Irfan Smajlagić je odlučio ovaj meč igrati bez našeg golmana Benjamina Burića, a ni njegov brat nije bio u protokolu zbog povrede iz prvog kola.

Treba istaći da smo i u ovom meču imali veliku podršku naših navijača koji su ostali uskraćeni za dobru igru.

Time smo ovogodišnji turnir okončali sa sva tri poraza od Švedske, Holandije i večeras od Gruzije.