Džeko produžio golgeterski post, Fenerbahče se pobjedom vratio na prvo mjesto

2 minuta čitanja

U okviru 24. kola Superlige Turske odigrao se meč između Antalyaspora i Fenerbahcea. Gosti su ostvarili pobjedu rezultatom 0:2.

Antalyaspor je ušao u utakmicu nakon neriješenog susreta protiv Kayserispora, dok je Fenerbahce, predvođen Edinom Džekom, slavio pobjedu 2:1 protiv Ankaragucua u prethodnom kolu.

Prva velika prilika dogodila se u 8. minuti kada je Bytyqi loše šutirao iz izuzetno dobre pozicije za ugrožavanje gola Livakovića. Domaći igrači opet su prijetili u 14. minuti, kada je Safuri dobro šutirao, ali lopta je otišla malo pored gola gostiju. Naš reprezentativac Rade Krunić se našao u odličnoj poziciji u 32. minuti, ali njegov šut je otišao malo iznad gola.

Pred sami kraj prvog poluvremena, Cengiz Under je nastavio s izvrsnim partijama za svoj klub. Iskoristio je asistenciju Yukseka i postigao gol za vodstvo od 0:1. Strijelac jedinog gola imao je i posljednju priliku u prvom poluvremenu, ali Letie je obranio njegov pokušaj. Na poluvremenu, rezultat je bio 0:1.

U drugom poluvremenu, Under je ponovno bio najopasniji u redovima gostujuće ekipe, šutirajući tri puta, ali nije uspio postići drugi gol na utakmici. Naš kapiten, kao i kapiten Fenerbahcea, Edin Džeko, igrao je do 83. minute. Rade Krunić odigrao je sve minute u pobjedi svoga tima. Konačan rezultat postavio je rezrvista Batshuayi u 95. minuti utakmice, prenosi SCsport.