Hrvatska porazom došla korak do ispadanja s Eura

1 minuta čitanja

Hrvatska je tako vrlo blizu da ostane bez šansi za nastup u polufinalu. Sva teorija oko prolaska Hrvatske past će u vodu ako Njemačka večeras pobijedi Austriju.

Momčad Gorana Perkovca nije izgledala dobro u ključnoj utakmici. Mađari su gotovo cijeli susret bili u vodstvu,.

Hrvati su loše ušli u utakmicu i sredinom prvog poluvremena gubili su 9:5, ali do isteka prvog poluvremena uspjeli su da se konsoliduju i nakon 30 minuta igre Mađarska je vodila 14:13.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom gol za gol, a Hravtska je do prvog vodstva stigla u 41. minuti (17:16). I kada se očekivalo da će ubaciti u brzinu više, Hrvati su ponovo upali u krizu, te je Mađarska zasluženo slavila u neizvjesnoj završnici.

Slično kao i protiv Francuske, presudile su pošreske u napadu, Hrvatska je imala deset izgubljenih lopti i tri tehničke pogreške.

Pritom je vrlo raspoložen bio mađarski golman Laszlo Bartucz, koji je imao 16 obrana.

Hrvatska će naredni meč igrati u ponedjeljak protiv Islanda, dok će Mađarska odmjeriti snage s domaćinom Njemačkom.