Jović spasio Milan blamaže protiv Salernitane

1 minuta čitanja

U 17. kolu talijanske Serie A zamalo smo svjedočili velikoj senzaciji.

Milan je otputovao na jug zemlje gdje je gostovao kod Salernitane, posljednje ekipe prvenstva koju s klupe vodi Milanova igračka legenda Filippo Inzaghi. Utakmica je završena rezultatom 2:2 i to nakon što je srpski napadač Luka Jović u 90. minuti spasio goste poraza.

Prvi je na stadionu Arechi mrežu zatresao gostujući stoper Fikayo Tomori, koji se najbolje snašao nakon jednog prekida. Istom mjerom uzvratio je domaći stoper i kapiten Federico Fazio u 42. minuti. Stasiti Španac je nakon kornera nadskočio sve čuvare i glavom zakucao loptu u mrežu.

U 63. minuti bivši talijanski reprezentativac Antonio Candreva je u sebi svojstvenom stilu zabio s dvadesetak metara iskosa i Salernitana je došla do preokreta. Činilo se kako će sva tri boda ostati u Salernu, ali Jović je pogodio iz voleja u 90. minuti nakon što mu je Oliver Giroud asistirao glavom, prenosi Index.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu Fiorentina je na gostovanju pobijedila Monzu rezultatom 1:0, a pobjednički gol zabio je Lucas Beltran.