Kessie odveo Obalu Slonovače u četvrtfinale, Mane i ekipa idu kući

1 minuta čitanja

U zanimljivom susretu osmine finala, Obala Slonovače je bila bolja od Senegala nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca i to nakon što je regularnih 90 minuta, a potom i dodatnih 30, završilo rezultatom 1:1.

Iako formalni gost, Senegal je bio favorit u ovom duelu kao jedan od prvih kandidata za naslov prvaka Afrike, a do vodstva je stigao već u 4. minuti kada je na asistenciju Manea pogodio Diallo.

Uslijedio je period u kojem su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika, ali se na promjenu rezultata čekalo sve do samog finiša susreta. U 86. minuti je nakon konsultacije sa VAR-om dosuđen penal za Obalu Slonovače, a siguran izvođač bio je Franck Kessie koji je poslao meč u produžetke.

U dodatnih pola sata igre nije bilo pogodaka, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca u kojim je Obala Slonovače bila uspješnija sa 5:4. Odlučujući penal ponovo je pogodio Kessie za veliko slavlje domaćih navijača na stadionu u Yamoussoukri.

Plasman u četvrtfinale prethodno su izborili Nigerija, Angola, Zelenortska Republika, DR Kongo i Gvineja, a posljednji učesnici će biti poznati nakon današnjih duela Mali – Burkina Faso (18:00) i Maroko – Južna Afrika (21:00).