Home Sport Kolašinac sa Atalantom pobijedio Milan na San Siru

Kolašinac sa Atalantom pobijedio Milan na San Siru

by admin

AC Milan i Atalanta našeg Seada Kolašinca su na San Siru odigrali četvrtfinale italijanskog kupa (Coppa Italia), na kraju su više razloga za slavlje imali gostujući igrači i navijači, jer su pobjedom 1:2 osigurali prolazak u polufinale Kupa.

Naš reprezentativac je duel protiv Milana počeo od prve minute iako je ligaški duel sa Romom proteklog vikenda napustio zbog povrede u 79. minuti.

Priliku za nastup u dresu Milana nije dobio bh. reprezentativac Rade Krunić kojeg je Stefano Pioli očito skroz otpisao, prenosi SCsport.

Prvu priliku imali su domaćini, Yunus Musah je šutirao, ali je golman gostiju Marco Carnesecchi bio na visini zadatka, u 39. minuti trener gostiju Gian Piero Gasperini zbog prigovora dobija drugi žuti karton i Marco Di Belo ga šalje na tribine.

Matteo Gabbia se vratio u Milan sa posudbe iz Villareala, ali je meč protiv Atalante zbog povrede morao napustiti već u 39. minut, a samo četiri minute kasnije zbog povrede Martena de Roona u igru je ušao Atalantin Mario Pašalić.

Prvi gol čekao se do 45. minute utakmice, Theo Hernandez i Rafael Leao su odigrali sjajan dupli pas nakon kojeg Leao odličnim udarcem postiže gol za vodstvo Milana.

Radost domaćina je kratko trajala jer su gosti gotovo sa centra sjajnom akcijom došli do gola domaćina, Emil Holm je uputio prizeman povratni pas koji je Teun Koopmeiners pospremio iza leđa Mike Maignana.

Prvo poluvrijeme završeno je neriješenim ishodom 1:1, a drugi gol gostiiju stigao je u 59. minuti kada Koopmeiners sa prvog penala za Atalantu u ovosezonskom izdanju Kupa Italije postiže gol za preokret gostiju. Ovim golom Koopmeiners je postao tek četvrti vezni igrač sa pet i više gostujućih golova u top pet evropskih liga.

U nastavku je viđena po jedna prilika ispred oba gola, prvo je Aleksey Miranchuk dobro pucao sa distance, ali nije bio precizan, pa je u 71. zaprijetio Milan preko Christiana Pulisica, ali je Carnesecchi ponovo dobro odbranio.

Do kraja, Milan je pokušavao, ali bezuspješno, Atalanta je slavila i zakazala polufinale u kojem ih čeka Fiorentina koja je u svom meču četvrtfinala nakon boljeg izvođenja penala savladala Bolognu.