Međugorje savladalo Željezničar

3 minuta čitanja

“Plavi” su snage sa domaćom ekipom odmjerili u okviru priprema za proljetni dio sezone i u pitanju je jedna od nekoliko prijateljskih utakmica koje imaju u planu da odigraju do nastavka sezone.

Prije svega treba istaknuti da, iako je igrana na terenu sa umjetnom travom, utakmica je igrana po teškom i mokrom terenu, s obzirom da je tokom popodneva i večeri u Međugorju padala kiša.

U 20. sekundi Međugorje dolazi do vodstva od 1:0. Lopta dolazi do Luke Bencuna koji izlazi “jedan na jedan” sa Vedadom Muftićem i lahko ga matira za vodstvo Međugorja.

Tek u 20. minuti, nakon jedne gužve ispred gola gostiju, Sulejman Krpić slabo šutira i lopta odlazi u korner, nakon kojeg nije bilo opasnosti. Tri minute poslije Semir Štilić dobro ubacuje iz slobodnog udarca sa desne strane, ali Sulejman Krpić ponovo ne pogađa, ovaj put nakon udarca glavom.

Ostatak prvog poluvremena nije ponudio uzbuđenja vrijedna pomena, te se na kratki odmor otišlo sa prednošću Međugorja od 1:0.

Drugo poluvrijeme je počelo ofanzivnijom igrom Željezničara nego što je to bio slučaj većim dijelom prvog poluvremena.

Prvu ozbiljnu priliku bilježimo u 50. minuti kada jedan igrač sa vrha šesnaesterca šutira malo pored gola.

A onda, u 57. minuti, totalna katastrofa za Željezničar. Belmin Obradović gotovo rutinski pogađa glavom nakon jednog kornera sa desne strane za 2:0.

Nakon toga je i kiša počela sve jače da pada, pa je utakmica postajala sve teža za igrati, a samim time i za gledati, piše SportCentar.

Nije se mnogo toga promijenilo u igri Željezničara ni nakon drugog pogotka za Međugorje. I dalje su imali loptu i više posjedu, i dalje su boravili više na protivničkoj polovini, ali i dalje nije bilo iole konkretnih prilika za postizanje pogotka.

Tek u 72. minuti, nakon jednog ubačaja sa strane, Ernad Babaluk glavom postiže pogodak i smanjuje rezultat na 1:2.

Međugorje je uspjelo sačuvati prednost i upisati pobjedu koju će njegovi igrači sigurno dugo pamtiti. A igrači Željezničara će se sigurno imati šta zapitati nakon ovakve predstave.

Željezničar nastavlja sa pripremama u Međugorju, a naredni prijateljski susret igrat će protiv Nogometnog kluba Neretvanac iz Opuzena u nedjelju, 21. januara.