Sjajni Kecmanović u osmini finala Australian opena, čeka ga Alcaraz

1 minuta čitanja

Kecmanović je trijumfovao rezultatom 3:2, po setovima 6:4, 3:6, 2:6, 7:6, 6:0.

U prvom setu, Kecmanović je brzo stekao prednost brejkom, ali je Paul uspio da se vrati, uzvrativši brejkom. Ipak, srpski teniser nije poklekao, ponovoo je iskoristio brejk loptu i rutinski priveo prvi set kraju rezultatom 6:4.

Drugi set doneo je izazove za Kecmanovića, koji je, iako je započeo obećavajuće, dopustio Paulu dva brejka, što je rezultiralo gubitkom seta 3:6.

Treći set je bio još teži, sa Amerikancem koji je lako došao do dva brejka i vodstva 2:1 u setovima.

Uoči četvrtog seta, Kecmanović je odlučio se odupe, spasio je brejk šansu i odveomeč u taj-brejk. Iako je Paul imao dvije meč lopte, Kecmanović je impresivno odigrao, spasio obje i napravio dva mini brejka, izjednačivši rezultat na 2:2 u setovima.

Peti set je bio suva dominacija Kecmanovića. Sve je išlo lakše za srpskog tenisera, dok je Paul i psihički i fizički poklekao. Kecmanović je briljirao, osvojivši set sa 6:0 bez ikakvog problema, obezbjedivši svoje mjesto u osmini finala.

Nakon ove velike pobjede, Miomir Kecmanović će se suočiti sa Špancem Carlosom Alcarazom u osmini finala.