Spektakularan madridski derbi u Rijadu: Real pobijedio Atletico

2 minuta čitanja

U Saudijskoj Arabiji odigrana je fenomenalna utakmica polufinala španskog Superkupa između Real Madrida i Atletico Madrida.

Kraljevski klub je na kraju u gradskom derbiju odigranom daleko od Madrida slavio rezultatom 5:3 nakon produžetaka i plasirao se u finale.

Utakmica nam je donijela uzbuđenja od samog početka pa sve do kraja. Atletico je poveo već u šestoj minuti golom Marija Hermosa koji je zabio nakon ubačaja iz kornera. Real je zatim došao do ekspresnog preokreta. U 20. minuti Modrić je asistirao, a Antonio Rudiger je glavom matirao Jana Oblaka.

Devet minuta kasnije kombiniraju bekovi Reala, Dani Carvajal ubacio je s desne strane, a loptu je u mrežu skrenuo Ferland Mendy. U 37. minuti Antoine Griezmann izvodi najljepši potez utakmice, Francuz je ispremiješao odbranu Reala, izdržao duel s Modrićem koji je završio na podu i s 20-ak metara matirao Kepu Arrizabalagu.

Griezmann je ovim golom postao najbolji strijelac u historiji Atletica i po mnogima je i najbolji igrač u historiji kluba.

U 78. minuti Rudiger je nakon odbijanca od Kepe zatresao vlastitu mrežu i tako je do preokreta došao Atletico, ali Dani Carvajal je golom u 85. minuti odveo utakmicu u produžetke.

Penali su nam bili sve bliže, ali Real je s dva gola u samoj završnici stigao do pobjede. Do novog vodstva je ekipa Carla Ancelottija došla autogolom Stefana Savića u 116. minuti, a konačni rezultat je u 122. minuti postavio Brahim Diaz, piše Index.hr.

U drugom polufinalu sutra se sastaju Barcelona i Osasuna.