Sud vratio CIK-u dopis kojim se traži smjena Dodika s mjesta čela SNSD-a

1 Min Read

Tročlano vijeće Osnovnog suda donijelo je Rješenje kojim CIK-u vraća ovaj podnesak radi ispravke i dopune, tako što će se jasno odrediti da li se radi o prijedlogu CIK-a za pokretanje vanparničnog postupka za upis promjene podataka upisanih u registar političkih organizacija koji vodi ovaj sud, a koji se odnosi na SNSD, javlja RTRS. 

– Rok za dostavljanje ovog riješenja je osam dana od dana dostavljanja, s napomenom da će podnesak biti povučen ako ne bude vraćen sudu u određenom roku, a ako bude vraćen bez ispravke, odnosno dopune, biće odbačen – istakli su u Sudu.

Podsjećamo, CIK BiH ranije je proslijedila Osnovnom sudu u Banjaluci akt koji je dostavila sudija BiH Sena Uzunović, a u kojem je od njih zatražila da postupe po presudi Dodiku koja mu je izrečena u Sudu BiH, tvrdeći da mora biti skinut sa mjesta predsjednika SNSD-a jer je i to jedna od pravnih posljedica presude.

CIK je, međutim, dopis Uzunović proslijedio sudu u Banjaluci, navodeći da su oni jedina prava adresa za ta pitanja jer, između ostalog, vode registar stranaka.

 

- OGLAS -

 

(Vijesti.ba)

Share This Article