Tottenham pobijedio Everton u sjajnoj utakmici

2 minuta čitanja

Londonski sastav poveo je već u 9. minuti golom Richarlisona, a devet minuta kasnije Son Heung-Min zabio je za 2:0. Everton je smanjio u 82. minuti preko Andrea Gomesa, a u nadoknadi mogao je i do boda.

Securing the win at Tottenham Hotspur Stadium

It's time to cast your vote for today's Player of the Match via our official app!

Posted by Tottenham Hotspur on Subota, 23. decembar 2023.

Međutim, Arnaut Danjuma promašio je veliku šansu. Luton Town iznenadio je Newcastle United slavivši 1:0 golom Androsa Townsenda. Bila je to tek treća pobjeda sezone za Luton, koji se i dalje nalazi u zoni ispadanja.

Važne bodove u borbi za premierligaški spas osvojio je Burnley porazivši na gostovanju Fulham 2:0. Strijelci za Burnley, koji je sada začelje ljestvice prepustio Sheffield Unitedu, bili su Wilson Odobert (47) i Sander Berge (66).

Nottingham Forest i Bournemouth odigrali su sjajnu utakmicu, na koncu su gosti slavili 3:2, a svih pet golova je palo u nastavku. Junak susreta bio je Dominic Solanke, koji je zabio sva tri gola za Bournemouth, piše Index.hr.

U prvom poluvremenu Nottingham Forest je ostao s igračem manje nakon što je isključen Willy-Arnaud Boly. Ali Nottingham je unatoč tome poveo u 47. minuti preko Anthonyja Elange.

Solanke je okrenuo rezultat s dva gola (51, 58), no u 74. minuti je izjednačio Christopher Wood. Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Solanke je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za pobjedu gostiju.