Ždrijeb grupne faze Konferencijske lige održan je u Grimaldi Forumu u Monacu.
Svoje protivnike u grupnoj fazi saznao je prvak BiH HŠK Zrinjski iz Mostara. Zrinjski će se natjecati u Grupi E zajedno s AZ Alkmaarom, Aston Villom i Legijom.
Ovo je prvi puta za Zrinjski, ali i za bilo koji bosanskohercegovački klub, da se natječe u grupnoj fazi jednog europskog natjecanja.
Zrinjski je sinoć odigrao neodlučeno s LASK-om (1:1) u Mostaru, što nije bilo dovoljno da eliminira Austrijance i kvalificira se za grupnu fazu Europske lige. Međutim, u Konferencijskoj ligi imaju osigurano najmanje šest utakmica.
- Oglas -
Glavni trener je izjavio da ima razloga za nadu u Konferencijskoj ligi.
“Ono što smo pokazali u ovim dvama utakmicama daje nam razloga za nadu i vjerovanje da ćemo biti vrlo ozbiljni u grupnoj fazi Konferencijske lige, skupljati bodove i, zašto ne, sanjati proljeće u Europi”, izjavio je Krunoslav Rendulić.
(Vijesti.ba)