Ajax doživio nezapamćenu blamažu, Tahiroviću asistencija za utjehu

1 minuta čitanja

Ovaj poraz je “kruna” na vrlo lošu sezonu Ajaxa, ali je došao u dijelu sezone kada se činilo da se slavni klub konsolidovao nakon katastrofalnog početka sezone. Iz tog razloga, ispadanje Ajaxa od Herculesa je velika senzacija i jedan od težih poraza ovog kluba u bogatoj historiji.

Hercules je u 16. minuti poveo sa 1:0 golom Pietersa i taj rezultat je dugo bio na snazi. Ajax je početkom drugog poluvremena shvatio da mora posegnuti za nekim od ključnih prvotimaca, pa su u igru ušli Brobbey i Tahirović.

Ipak, brzo po njihovom ulasku, umjesto da Ajax izjednači primio je i drugi gol. Ponovo je strijelac bio Pieters za 2:0 u 66. minuti.

Igrao se 83. minut kada je bh. reprezentativac Tahirović asistirao Brobbeyju za smanjenje rezultata, da bi u 89. Akpom zabio za 2:2 i prividno spašavanje.

U trećem minutu nadoknade, Hercules zadaje završni udarac Ajaxu kada Grotenbreg pogađa za 3:2 i donosi svom timu pobjedu za pamćenje.