Ajax vraća novac navijačima nakon nezapamćene blamaže

2 minuta čitanja

Ajax je u četvrtak doživio debakl u 1/16 finala nizozemskog Kupa.

- OGLAS -

Slavni amsterdamski klub izgubio je na gostovanju kod četvrtoligaša USV Herculesa iz Utrechta rezultatom 3:2.

Hercules je poveo 2:0 golovima Tima Pietersa u 16. i 66. minuti, Ajax je izjednačio preko Briana Brobbeyja i Chube Akpoma u 83. i 89. minuti, a onda primio treći gol. Dao mu ga je stoper Mats Grotenbreg, koji je u trećoj minuti sudijske nadoknade zabio za veliko slavlje.

Voetbalprimeur je otkrio kako će se Ajax pokušati iskupiti navijačima tako što će im vratiti novac potrošen za ulaznice te im nadoknaditi putne troškove od Amsterdama do Utrechta.

“S obzirom na loš nastup naše ekipe, utakmica USV Hercules – AFC Ajax nesumnjivo vam je bila bolna. Dijelimo bol i duboko smo posramljeni.

U dogovoru s igračima i štabom, svim gostujućim navijačima odlučili smo nadoknaditi troškove ulaznica i putovanja autobusom. Iznos će vam uskoro biti na računu. Naknada neće oduzeti sjećanje na bolnu večer, ali nismo mogli ništa ne napraviti. Hvala vam na bezuslovnoj podršci”, poručio je Ajax, prenosi Voetbalprimeur.

Ajax je katastrofalno ušao u sezonu.

U Eredivisieu su u posljednjih osam kola upisali šest pobjeda i dva remija i tako se popeli na peto mjesto, ali sada su težak poraz doživjeli od niželigaša.