Argentina u finalu Copa Americe, Messi zabio historijski gol

1 minuta čitanja

Argentinska fudbalska reprezentacija prva je osigurala finale Copa Americe. Messi i društvo noćas su u polufinalnoj utakmici igranoj u East Rutherfordu pobijedili Kanadu s 2:0 te tako po 30. put u historiji osigurali finale ovog takmičenja.

- OGLAS -

Golove za pobjedu Argentine zabili su Julian Alvarez u 22. minuti te neuništivi Lionel Messi koji je u 51. minuti postigao svoj ukupno 109. pogodak za reprezentaciju (u 186 nastupa) te je na kraju proglašen igračem utakmice.

- OGLAS -

Messi je sada drugi na vječnoj tabeli strijelaca, od njega je više golova za reprezentaciju postigao samo Cristiano Ronaldo (130 u 212 utakmica) dok je penzionisani velikan iranskog fudbala Ali Daei (108 u 148 utakmica) sada na trećem mjestu.

Argentina sada čeka protivnika u finalu, a to će biti pobjednik okršaja između Urugvaja i Kolumbije koji se igra noćas.