Bayer Leverkusen je nezaustavljiv, nova pobjeda, novi klupski rekord

1 minuta čitanja

Ekipa Bayer Leverkusena, koju sa klupe predvodi Xabi Alonso, ove sezone djeluje nezaustavljivo. Novu pobjedu, rezultatom 2:3 ostvarili su na gostovanju Freiburgu.

- OGLAS -

Već u drugoj minuti su Apotekari poveli golom Floriana Wirtza, ali se domaćin vraća u desetom minutu golom Ritsu Doana. Ipak do poluvremena gosti dolaze do prednosti golom Adama Hložeka u 40. minuti.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično za goste, Patrik Schick u 53. minuti donosi prednost Bayeru od 1:3. Domaćin je uspio smanjiti rezultatski zaostatak golom Yannika Keitela u 79. minutu.

Gosti su izdržali do kraja i upisali 22. pobjedu u ovoj sezoni što je najveći broj pobjeda kluba iz Leverkusena u jednoj sezoni Bundeslige. Bayer je nakon nove pobjede ponovo došao na plus deset bodova prednosti u odnosu na ekipu Bayerna.