Home Sport Bayer Leverkusen je nezaustavljiv, nova pobjeda, novi klupski rekord

Bayer Leverkusen je nezaustavljiv, nova pobjeda, novi klupski rekord

by admin

Ekipa Bayer Leverkusena, koju sa klupe predvodi Xabi Alonso, ove sezone djeluje nezaustavljivo. Novu pobjedu, rezultatom 2:3 ostvarili su na gostovanju Freiburgu.

Već u drugoj minuti su Apotekari poveli golom Floriana Wirtza, ali se domaćin vraća u desetom minutu golom Ritsu Doana. Ipak do poluvremena gosti dolaze do prednosti golom Adama Hložeka u 40. minuti.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično za goste, Patrik Schick u 53. minuti donosi prednost Bayeru od 1:3. Domaćin je uspio smanjiti rezultatski zaostatak golom Yannika Keitela u 79. minutu.

Gosti su izdržali do kraja i upisali 22. pobjedu u ovoj sezoni što je najveći broj pobjeda kluba iz Leverkusena u jednoj sezoni Bundeslige. Bayer je nakon nove pobjede ponovo došao na plus deset bodova prednosti u odnosu na ekipu Bayerna.