Home Sport Bayern doživio novu blamažu, Leverkusen na pobjedu od titule prvaka

Bayern doživio novu blamažu, Leverkusen na pobjedu od titule prvaka

by admin

Bayer Leverkusen odvojio se dodatna tri boda na vrhu od Bayerna i razlika je sada nevjerovatnih 16 bodova.

Minhenski Bayern danas je poražen od Heidenheima. Iako je vodio 0:2 na poluvremenu, na kraju je Heidenheim slavio pobjedu od 3:2.

Kane i Gnabry su pogađali za sigurno vodstvo Bayerna u 38. i 45. minuti, da bi Sessa i Kleidienst s dva brza gola u 50. i 51. minuti vratili stvari na početak.

Svojim drugim golom na utakmici Kleindienst je u 79. minuti donio tri boda svom timu i nanio šesti poraz Bayernu u sezoni.

Pogotkom Wirtza s bijele tačke Bayer Leverkusen je slavio kod Union Berlina i sada je razlika 16 bodova na vrhu tabele, te Apotekarima možemo čestitati na tituli prvaka.

Bochum je golom Passlacka vodio u Kolnu od 53. minute, no Tigges i Waldschmidt u nadoknadi pogađaju i donose tri boda domaćoj ekipi (2:1). Bh. reprezentativac Denis Huseinbašić igrao je od 63. minute kada je zamijenio Martela.

RB Leipzig je s 4:1 kao gost deklasirao Freiburg. Haidara, Openda (2) i Šeško su bili strijelci za goste, a Grifo je postigao utješni pogodak za Freiburg.

Rezultatom 4:0 Mainz je razbio Darmstadt. Hanche-Olsen je pogodio za 1:0 u prvom dijelu igre, a goste su dokrajčili Gruda i Lee Jae-Sung s dva gola u drugom dijelu.

Danas ćemo još od 18:30 pratiti duel Borussije Dortmund i Stuttgarta. Ako gosti slave izjednačit će se s Bayernom na drugom mjestu sa po 60 bodova, dok Borussija ima 53 boda i juri treću ili četvrtu poziciju za plasman u Ligu prvaka.