Home Sport Bayern i PSG se plasirali u četvrtfinale na krilima Kanea i Mbappea

Bayern i PSG se plasirali u četvrtfinale na krilima Kanea i Mbappea

by admin

Nakon poraza 1:0 u Rimu, Bayern je večeras sa ubjedljvih 3:0 bio bolji od Lazija i tako izborio svoje 12. četvrtfinale u posljednjih 13 sezona Lige prvaka.

Nisu stvari izgledale tako dobro za Bayern, koji je otpor Lazija slomio tek krajem prvog poluvremena, ali je pri rezultatu 0:0 Ciro Immobile imao fantastičnu priliku da dovede Lazio u vodstvo.

Kazna je stigla brzo poslije toga, kada je Harry Kane u 38. minuti zabio za 1:0.

Izgledalo je kao da će to biti rezultat s kojim će se otići na pauzu, ali je Thomas Muller u posljednjim sekundama prvog poluvremena duplirao prednost Bayerna i donio mu vodstvo u ukupnom skoru.

Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u 66. minuti, kada je Harry Kane drugim golom na utakmici postavio konačnih 3:0.

U drugom susretu večeri, PSG je također rutinski savladao Real Sociedad sa 2:1, nakon što je u prvom susretu u Parizu slavio sa 2:0.

Oba gola za PSG postigao je Kylian Mbappe i to u 15. i 56. minuti. Jedini, utješni gol za Real Sociedad postigao je u 89. minuti Merino, za ukupnih 4:1 za PSG u dvomeču.

Naredna dva četvrtfinalista Lige prvaka bit će poznata sutra, kada se sastaju Manchester City – Kopenhagen (prvi meč 3:1) i Real Madrid – RB Leipzig (1:0).