Borac ubjedljivo savladao Široki Brijeg i približio se finalu

1 minuta čitanja

Zbog renoviranja terena na Pecari, Široki je i ovoga puta bio domaćin u Čitluku, gdje se danas nije proslavio.

Igrao se 21. minut kada je za vodstvo Borca od 1:0 pogodio Jakov Blagaić, inače bivši igrač Širokog.

Sedam minuta kasnije, Jokić je postigao novi gol za Borac koji je tada stekao velikih 2:0 s kojim je otišao na odmor.

U 61. minuti novi gol u mreži domaćih, a ovoga puta je strijelac bio mladi David Vuković, koji igra u fantastičnoj formi ovog proljeća.

Konačan rezultat utakmice je u 71. minuti postavio Luka Mamić, koji je golom donio Širokom Brijegu smanjenje na 3:1 i kakvu-takvu nadu pred revanš u Banjaluci.

Revanš meč Borca i Širokog Brijega zakazan je za 17. april na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Drugi polufinalni par Kupa BiH čine Sloga i Zrinjski, čiji prvi polufinalni meč počinje u 18 sati.