Home Sport Chelsea do 98. minute gubio 3:2 od Uniteda pa pobijedio

Chelsea do 98. minute gubio 3:2 od Uniteda pa pobijedio

by admin

Fudbaleri Chelsea savladali su Manchester United 4:3 nakon velikog preokreta u utakmici godine.

Chelsea i United odigrali su jednu od najboljih utakmica sezone.

Chelsea je u ranoj fazi imao dva gola prednosti. U četvrtoj minuti je pogodio Connor Gallagher, a onda je na 2:0 povisio Cole Palmer u 19. minuti.

Nadu gostima vraća Alejandro Garnacho u 34. minuti, da bi Bruno Fernandes do odlaska na odmor poravnao na 2:2. U nastavku veliku šansu propušta Gallagher. Pogodio je stativu na startu drugog dijela i stigla je kazna.

Mladi Garnacho ponovo pokazuje da je impresivan potencijal i svojim drugim golom danas u 67. minuti postavlja rezultat na 3:2.

Do kraja je Chelsea napao, ali nije uspio poravnati rezultat sve do same nadoknade kada je dosuđen penal za Plavce. Igrao se 100. minut kada je Palmer postigao svoj drugi današnji gol sa bijele tačke.

Kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 3:3, Palmer postiže hat-trick i golom u 101. minuti donosi pobjedu domaćinu.

Ovo je pobjeda Chelseaja nad Unitedom nakon sedam godina pauze, a junak je mladi Palmer sa hat-trickom i sa dva gola u zadnjim minutama u nadoknadi.