Chelsea u ludoj utakmici vodio sa 3:0, pa se grčevito branio protiv Lutona

1 minuta čitanja

U fantastičnoj utakmici Chelsea je slavio sa 3:2, iako je do pred sam finiš susreta imao tri gola prednosti.

Briljirao je Cole Palmer, koji je prvo u 12. minuti pogodio za 1:0, a zatim u 37. asistirao Maduekeu za 2:0 i rezultat prvog poluvremena.

Igrao se 70. minut kada je Palmer vrlo lijepo pogodio za visokih 3:0 i tada se činilo da Plavci iz Londona do kraja utakmice neće imati problema da osvoje sigurna tri boda.

Da neće biti tako vidjelo se već u 74. minuti, kada je Adebayo postigao gol koji je poništen zbog ofsajda. To je bila uvertira pred ono što je kasnije uslijedilo, kada je Barkley u 80. smanjio na 3:1.

U 86. minuti Adebayo postiže gol za smanjenje rezultata na 3:2 i veliku paniku u timu Chelseaja.

Luton je napadao, pogađao prečke i promašivao velike prilike, ali se Chelsea spasio i ubilježio osmu pobjedu u sezoni. Za Luton je to bio 12. poraz sezone.