Derbi u Rimu pripao Milanu, Lazio dobio tri crvena kartona

1 minuta čitanja

Milan je u 27. kolu Serie A na gostovanju pobijedio Lazio 1:0 u utakmici u kojoj su obilježila čak tri crvena kartona domaćim igračima.

- OGLAS -

Prvi od njih zaradio je Luca Pellegrini, koji je dobio žute kartone zbog prekršaja u 50. i 57. minuti. Milan je zatim iskoristio brojčanu prednost da povede 1:0 u 88. minuti. Strijelac je bio Noah Okafor.

U završnici utakmice uslijedio je haos u kojem je Lazio ostao bez još dva igrača, jer su direktne crvene kartone dobili Adam Marušić i Matteo Guendouzi. Marušić je u 95. minuti isključen zbog prigovora, a Guendouzi minutu kasnije, jer je odgurnuo Christiana Pulišića, koji je napravio prekršaj na Francuzu.

Ukupno je sudac Marco Di Bello podijelio tri crvena i čak 11 žutih kartona.

Milan je ovom pobjedom stigao na 56 bodova, bod manje od drugoplasiranog Juventusa, koji svoju utakmicu ovog kola tek mora odigrati. Lazio je na devetom mjestu s 40 bodova.