Home Sport Hrvatski rukometaši savladali Crnu Goru u prvoj pripremnoj utakmici za Euro

Hrvatski rukometaši savladali Crnu Goru u prvoj pripremnoj utakmici za Euro

by admin

Hrvatski rukometaši u prvoj su utakmici Croatia Cupa, pripremnog turnira za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, svladali reprezentaciju Crne Gore 29:25.

Bila je to neizvjesna utakmica u kojoj su se ekipe često izmjenjivale u vodstvu pa se tako i u zadnjih 10 minuta ušlo sa neriješenim rezultatom, no, Hrvatska je u samoj završnici bila bolja od momčadi čiji je izbornik Vlado Šola, prenosi Index.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Mario Šoštarić, koji je igrao samo u drugom poluvremenu, ali je uspio postići šest golova. Vrlo raspoložen s pet pogodaka bio je i Zvonimir Srna, a uz to je s Veronom Načinovićem bio glavni igrač hrvatske 6-0 odbrane. Crnu Goru je s osam golova predvodio Miloš Vujović.

Treba reći da zbog manjih zdravstvenih problema u hrvatskom sastavu danas nije bilo pet važnih igrača – Igora Karačića, Ivana Martinovića, Davida Mandića, Tina Lučina i Dominika Kuzmanovića.

Hrvatskoj je do Eura preostala još jedna pripremna utakmica. U subotu će također u Poreču igrati protiv Slovenije. Izabranici Gorana Perkovca svoj prvi susret na Euru igra u srijedu 12. januara protiv Španije. Nakon toga slijede ogledi s Austrijom (14. januara) i Rumunijom (16. januara). Prve dvije ekipe iz grupe prolaze u iduću fazu.