Jokić briljirao u pobjedi Denvera nad San Antoniom

2 minuta čitanja

Sve što je potom uslijedilo bila je dominacija srpskog centra u pobjedi Denvera koji je slavio 11. put u 12. utakmici nakon All-Stara. Završilo je 117:106.

Jokić je vrlo brzo shvatio kako napadati obruč Spursa preko 224 centimetra visokog Francuza pa je lopte prema košu bacao u visokom luku ili prije no što je prvi izbor prošlog NBA drafta uopće i stizao dizati ruke u pokušajima blokiranja njegovog šuta.

Dominantni NBA centar protiv budućnosti najjače košarkaške lige svijeta odigrao je 30 minuta, a na parket nije ni izlazio u posljednjoj četvrtini. Susret je završio s 31 košem, sedam skokova, pet asistencija i dvije blokade. Iz igre je gađao 13/19. Jamal Murray dodao je 15 poena, 10 skokova i osam asistencija u slavlju Nuggetsa.

Jeremy Sochan je s 19 koševa bio najbolji strijelac Spursa, za koje je Wembanyama ubacio 17, uz devet skokova i tri blokade. Pogodio je tek četiri od 12 pokušaja iz igre.

U ostalim utakmicama gostujuće pobjede su ostvarili i Phoenix koji je uz 20 skokova Nurkića savladao Charlotte 107:96, Miami kod Detroita 108:95, te Orlando protiv Toronta 113:103. Pobjede kod kuće su ubilježili New Orleans nad LA Clippersima 112:104, te Utah nad Atlantom 124:122.