Kraj: FK Sarajevo – FK Igman 3:2

3 minuta čitanja

Fudbaleri Sarajeva i Igmana večeras će od 20:45 sati na stadionu Koševo odmjeriti snage u okviru 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

- OGLAS -

90’ KRAJ UTAKMICE!

90’ Tri minute nadoknade.

85’ Mersudin Ahmetović kod gostiju ulazi u igru. Koševska publika ga pozdravlja ovacijama.

80’ Sada su i domaći signalizirali kazneni udarac, no arbitar ništa nije svirao.

75’ Prilično nervozna igra s obje strane. Sudija je pokazao nekoliko javnih opomena.

70’ Tražili su gosti penal, smatraju da je Čelik igrao rukom tokom duela sa Ramićem, ali nije takvog mišljenja glavni sudija meča.

60’ Tvrda igra sada sa obje strane. Igra se preselila uglavnom na sredinu terena gdje se vodi žestoka borba za svaku loptu.

53’ Hebibović je šutirao sa 20 metara, lopta je pogodila prečku, a na odbijanac reaguje Denković i glavom pogađa za 3:2.

52’ GOOOOOOOOOOOOL! Konjičani smanjuju rezultat!

46’ Počeo je drugi dio igre. Izmjena na pauzi nije bilo.

45’ Kraj prvog poluvremena na stadionu Koševo. Sarajevo ima sigurnu i uvjerljivu prednost od 3:1.

43’ GOOOOOOOOOOOOL! Novi pogodak u mreži gostiju, sada je strijelac Amar Beganović!

39’ GOOOOOOOOOOOOL! Sarajevo ponovo vodi i ponovo je strijelac nezaustavljivi Hamza Čataković!

34’ Sarajevo je odmah moglo do novog gola da je Keremyeh bio malo precizniji, lopta ide pored gola.

32’ Šok na Koševu. Denković je probio po desnoj strani, dodao do Hebibovića, a ovaj precizno pogodio za poravnanje rezultata!

30’ GOOOOOOOOOL! Sada je 1:1…

25’ Nakon pogotka domaćih, gosti su imali nekoliko “izleta” pred golmana Sarajeva, ali bez uspjeha.

17’ GOOOOOOOOL! Siguran je strijelac bio Hamza Čataković!

16’ Buljubašić je uposlio Keryemeha, kojeg golman Hamzić ruši i to je kazneni udarac.

15’ Penal za Sarajevo!

10’ Dvije dobre prilike za Hamzu Čatakovića za domaće, ali nema promjene rezultata.

5’ Pritisak fudbalera Sarajeva na samom startu meča. Gosti se za sada uglavnom brane.

1’ Utakmica je upravo počela!

20:40 Posljednji duel ova dva tima na Koševu odigran je ne tako davno donio je pravu dramu i remi od 2:2, iako je Igman vodio sa 2:0.

20:35
 Oba tima imaju rezultatski imperativ, Sarajevo u borbi za Evropu, a Igman u brobi za opstanak u društvu najboljih.

20:30 Stigli su nam i sastavi jednog i drugog tima za ovaj meč.

FK SARAJEVO: Iliev, Buljubašić, Čataković, Kyeremeh, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Soldo, Čelik, Đuričković.

FK IGMAN KONJIC: Hamzić, Mešinović, Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Đorić, Dupovac, Denković, Bajrić, Janketić, Ramić.