Liverpool razbio Chelsea, Haaland se vratio u pobjedi Cityja

1 minuta čitanja

Igrao se 23. minut kada je Diogo Jota pogodio za 1:0, da bi u 39. Bradley povisio na 2:0. Imali su domaći priliku da do odlaska na pauzu dođu i do trećeg gola, ali je Darwin Nunez promašio jedanaesterac.

Treći gol Liverpoola stigao je u 65. minuti kada je pogodio Szoboszlai, da bi u 71. Nkunku smanjio na 3:1. Chelsea se nije uspio vratiti u meč, a konačnih 4:1 postavio je u 79. minuti Luis Diaz.

Manchester City je savladao Burnley sa 3:1 uz dva gola Alvareza i jedan Rodrija. Utakmica će se pamtiti po povratku Erlinga Haalanda na teren nakon gotovo dva mjeseca pauze zbog povrede.

Uspješan domaćin bio je i Tottenham, koji je u sjajnom susretu bio bolji od Brentforda sa 3:2. Gosti su vodili na poluvremenu, ali onda je Tottenham od 48. do 56. minute postigao tri gola za potpuni preokret. Brentford je do kraja uspio samo smanjiti rezultat, ne i izbjeći poraz.

Na tabeli vodi Liverpool sa 51 bodom. City ima 46 uz utakmicu manje, a isto toliko bodova iz 22 meča ima i Arsenal. Tottenham je četvrti sa 43 boda, koliko ima i petoplasirana Aston Villa.