Luka Garza još jednom pokazao da zaslužuje puno više u Minnesoti

1 minuta čitanja

Bh. košarkaš Luka Garza sinoć je, po ko zna koji put, opravdao povjerenje koje mu je ukazao trener Minnesote Timberwolvesa Chris Finch.

U Minnesotinom deklasiranju Toronta rezultatom 133:85, Garza je na parketu proveo nešto manje od deset minuta i za to vrijeme je postigao sjajnih 16 poena, sve u posljednjoj četvrtini.

Za našeg košarkaša je to bio rekord sezone do kojeg je došao uz šut iz igre 7/10. Tome je Garza dodao dva skoka i jednu asistenciju.

Poznato je da Luka Garza nije u prvim planovima trenera Fincha, koji mu priliku za igru uglavnom daje na utakmicama koje su ranije riješene. Bh. košarkaš u tim situacijama kao po pravilu odigra vrlo dobro, pa se postavlja pitanje da li bi možda trebao potražiti novi klub u NBA ligi u kojem bi dobio minutažu koju zaista zaslužuje.

Ono što košarkaška javnost najviše zamijera Garzi je slabija igra u defanzivi koja, po mišljenju brojnih stručnjaka, najviše koči njegov napredak u NBA ligi.