Home Sport Nova nevjerovatna utakmica Dončića

Nova nevjerovatna utakmica Dončića

by admin

Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu i s 41 košem, šest skokova i pet asistencija predvodio Dallas Maverickse do pobjede 126:97 protiv Portland Trail Blazersa.

Bila je to sedma ovosezonska utakmica slovenske superzvijezde u NBA ligi s 40 ili više koševa. Po tome je ovosezonski rekorder.

Vođa Mavsa odigrao je tek 30 minuta, ali i to mu je bilo dovoljno da napuni koš rivala. Posebno je bio impresivan u prvom poluvremenu u kojem je ubacio 30, a u kojem je odličan bio i Kyrie Irving. Njih su dvojica u prve dvije četvrtine zajedno ubacili 52 poena, odnosno pet više od cijele ekipe Blazersa.

Irving je meč završio s 29 koševa, devet skokova i pet asistencija. Ni Dončić ni Irving nisu igrali u posljednjoj četvrtini.

Shaedon Sharpe sa 16 i Anfernee Simons s 15 poena bili su najbolji kod poražene ekipe.