Novi pogodak Demirovića u Bundesligi

1 minuta čitanja

Nakon što je prethodni meč propustio zbog suspenzije, Ermedin Demirović se danas vratio na teren i odmah postigao novi pogodak u Bundesligi.

- OGLAS -

U 28. kolu njemačke Bundeslige je pogodio u gostima kod Hoffenheima.

Već u 17. minuti je domaći tim stigao do vodstva. Na asistenciju Kaderabega je pogodio Weghorst.

Tri minute kasnije je Weghorst bio u ulozi asistenta, a za 2:0 je pogodio hrvatski stroj, Andrej Kramarić.

U 61. minuti Ermedin Demirović je smanjio rezultat na 2:1. Ali, to je bilo sve od gostiju, jer je u posljednjim trenucima utakmice Ihlas Bebou je postigao još jedan pogodak za Hoffenheim za konačnih 3:1.

Ukupno je ovo bio 15. pogodak u sezoni za Demirovića koji je sada 4. strijelac Bundeslige.

Osim toga, ima osam asistencija, pa je direktno učestvovao u 23 gola Augsburga i po tome je također četvrti najefikasniji u Njemačkoj nakon Kanea, Guirassyja i Opende.