Home Sport Pogledajte dramu kroz koju je Atletico stigao do četvrtfinala Lige prvaka

Pogledajte dramu kroz koju je Atletico stigao do četvrtfinala Lige prvaka

by admin

Fudbaleri Atletica izborili su četvrtfinale Lige prvaka nakon što su pred svojim navijačima nadoknadili 0:1 protiv Intera iz prve utakmice, a onda i 0:1 u uzvratnoj u Madridu.

Utakmica je završila rezultatom 2:1 za Atletico, a nakon što nije bilo golova u produžecima, pobjednik je odlučen boljim raspucavanjem jedanaesteraca.

Inter je poveo golom koji je u 33. minuti postigao Federico Dimarco, a Atletico izveo preokret pogocima Antoinea Griezmanna u 35. i Memphisa Depaya u 85. minuti utakmice.

Atleticov junak bio je golman Jan Oblak, koji je kod izvođenja jedanaesteraca zaustavio udarce Alexisa Sancheza i Davyja Klaasena.