Poraz Manchester Uniteda, četiri utakmice bez postignutog gola

1 minuta čitanja

Domaćini su poveli u 72. minuti golom Jarroda Bowena, nakon sjajne asistencije Lucasa Paquete. To je već 11. Bowenov pogodak ove sezone, a više je zabio tek napadač Manchester Cityja, Erling Haaland, koji je postigao 14 golova.

An early Christmas present for you, Hammers

Posted by West Ham United on Subota, 23. decembar 2023.

A pitanje pobjednika West Ham razriješio je šest minuta kasnije golom Mohammeda Kudusa, nakon još jedne asistencije Paquetina.

Ovo je to već četvrti susret u nizu u kojem igrači Manchester United nisu postigli pogodak. Ekipa sa Old Trafforda posljednji je pogodak zabila u 69. minuti susreta u 2:1 pobjedi protiv Chelseaja, a potom protiv Bournemoutha (0:3), Bayerna (0:1), Liverpoola (0:0) i West Hama (0:2) ostala na “nuli”.

West Ham se ovom pobjedom probio na šesto mjesto s 30 bodova, dok je United osmi s dva boda manje.