Prekinuta utakmica Sarajeva i Borca, domaći igrači napustili teren

1 minuta čitanja

Revanš utakmica četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca prekinuta je u 90. minuti, nakon što su domaći igrači odlučili da napuste teren.

- OGLAS -

Fudbaleri Sarajeva predvođeni direktorom Ismirom Mirvićem, trenerom Simonom Rožmanom i sportskim direktorom Senijadom Ibričićem napustili su teren nezadovoljni sudijskim odlukama arbitra Matea Muse.

Incident se dogodio u 90. minuti nakon još jednog u nizu čudnih odluka sudije ove utakmice. Meč je prekinut pri rezultatu 2:1 za goste koji su vodili golovima Marčetića.

Mladi igrač Borca je pogodio jednom u 23., a drugi put u 61. minuti utakmice. Za domaće je sa penala poravnao Hamza Čataković.

Kap koja je prelila čašu bio je direktan crveni karton za napadača Renana Oliveiru u 63. minuti.

Ostaje da se vidi kakva će biti odluka Disciplinskih organa Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine.

Podsjetimo, ranije su se u polufinale Kupa BiH plasirali Sloga Meridian i Zrinjski, dok će preostali učesnik biti poznat nakon sutrašnjeg revanša između Veleža i Širokog Brijega.