Putin otvorio sastanak BRICS-a u proširenom formatu

1 Min Read

Putin predsjedava sastankom čiji je rad planiran u dvije faze – prvo u formi zasjedanja, a zatim diskusije za istim stolom, javila je RIA Novosti.

– Ovog puta, Rusija kao predsjedavajuća pozvala je najbliže susjede Rusije, prijateljske zemlje sa kojima nas spaja zajednička istorija života – rekao je Putin otvarajući sastanak.

Na sastanak su pozvani predstavnici 36 zemalja, uključujući šefove Zajednice nezavisnih država, Azije, Afrike, Latinske Amerike i šefove međunarodnih organizacija.

Predviđeno je da svi učesnici govore na zasjedanju, nakon čega se može održati diskusija.

Plenarnom sjednicom u formatu BRICS+ završava se program samita u Kazanju u multilateralnim formatima.

- OGLAS -

Najavljeno je da će Putin nakon toga na konferenciji za novinare iznijeti rezultate samita, a zatim će nastaviti niz bilateralnih kontakata sa stranim liderima.

Pogledajte VIDEO.

(Vijesti.ba / Tanjug) 

Share This Article