Rezervni golman morao zaigrati kao napadač pa zabio golčinu s 30 metara

2 minuta čitanja

Utakmica Arboratha i Raith Roversa u 18. kolu škotske druge lige ponudila je nevjerovatan pogodak.

- OGLAS -

Postigao ga je rezervni golman Arbroatha Ali Adams. Adams je utakmicu počeo na klupi, ali je u 56. minuti bio primoran ući u igru, i to kao napadač. Naime, njegov klub je imao na klupi samo četiri igrača, a ranije je već napravio tri promjene.

S obzirom na to da se defanzivac Aaron Steele povrijedio, neko ga je morao zamijeniti na terenu. Adams je bio jedina opcija, pa je tako ušao i na kraju završio na poziciji napadača, jer je rupu u odbrani pokrio jedan od igrača koji su ranije bili na terenu.

Arbroath je u 61. minuti susreta zaostajao 2:0, a onda je u 78. pao gol koji ih je vratio u život. Postigao ga je upravo Adams. I to kako!

Ovaj 32-godišnjak, koji do sada nije odigrao nijednu utakmicu ove sezone, opalio je s 30 metara i čudesno pogodio.

Do kraja meča je njegova ekipa i izjednačila, a strijelac je bio Leighton McIntosh.