Tok utakmice: Holandija – Engleska 1:2

4 minuta čitanja

Od 21 sat na stadionu u Dortmundu sastat će se selekcije Holandije i Engleske u sklopu drugog polufinala Evropskog prvenstva u fudbalu.

90’ KRAJ UTAKMICE!

90’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Watkins pogađa za 2:1!

90’ Pet minuta nadoknade.

80’ Bukayo Saka je postigao gol, ali je isti poništen zbog opravdanog ofsajda u kojem je bio Walker.

75’ Mini pritisak Holanđana koji su trenutno bolji.

72’ Žuti karton za Bellinghama.

65’ Dobra prilika za Holanđane. Van Dijk nakon centaršuta pokušava, ali sjajno brani Pickford.

60’ Umrtvila se igra u drugom dijelu. Oba tima djeluju jako oprezno i ne bi čudilo kad bi i ova utakmica otišla u produžetke.

52’ Za razliku od prvog, drugo poluvrijeme za sada prilično mirno.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u oba tabora nije bilo.

45’ Kraj fenomenalnog prvog poluvremena u Dortmundu.

38’ Sjajni Foden još jednom prijeti, ali ostaje 1:1.

35’ Depay se povrijedio i mora napustiti igru. Veliki peh za popularno Oranje.

32’ Na drugoj strani se sada trese prečka i to nakon udarca Fodena!

30’ Mnogo sreće za Engleze! Dumfries iz blizine pogađa prečku!

23’ Kakva šansa za Englesku! Foden je prošao kroz odbranu Nizozemske i šutirao je iz blizine, a na gol-liniji loptu je izbacio Dumfries.

18’ GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Harry Kane nepogrešiv sa 11 metara za poravnanje rezultata u Dortmundu!

17’ Penal za Englesku!

13’ Englezi su mogli do poravnanja. Dva puta je zaprijetio Harry Kane u svega dvije minute, ali oba puta lopta ide preko gola.

8’ GOOOOOOOOOOOOOOOL! Holandija vodi s 1:0 nakon eurogola mladog Xavija Simonsa! Fenomenalan pogodak!

1’ Utakmica je upravo počela!

20:57 U toku je intoniranje nacionalnih himni. Prvo Engleske, a zatim i Holandije koja ima nešto više navijača večeras u Dortmundu.

20:55 Kao što je poznato, pobjednik ovog duela će 14. jula u nedjelju u velikom finalu za titulu prvaka Evrope igrati protiv selekcije Španije.

Poznati su i sastavi za veliki dvoboj evropskog fudbala koji se igra u Dortmundu.

Engleska: Engleska: Pickford – Walker, Stones, Guéhi – Saka, Mainoo, Rice, Trippier – Bellingham, Foden – Kane.

Holandija: Verbruggen – Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké – Schouten, Simons, Reijnders – Malen, Depay, Gakpo.

20:50 Upravo ovdje možete pratiti tekstualni prijenos druge polufinalne utakmice prvenstva Evrope.