Zadnja ekipa Premier lige prekinula senzacionalni niz Aston Ville

1 minuta čitanja

Večeras su ekipe Aston Ville i Sheffield Uniteda otvorile 18. kolo engleske Premier lige, a završnica utakmice je bila vrlo uzbudljiva. Posljednjeplasirana ekipa na tabeli prekinula je nevjerovatni niz Aston Ville od 15 uzastopnih prvenstvenih pobjeda na svom stadionu.

- OGLAS -

Skoro svih 90 minuta utakmice nije ponudilo mnogo uzbuđenja i dobrog fudbala, što je donekle razočaravajuće uzevši u obzir posljednje igre i rezultate domaće ekipe.

Imali su oni veći posjed lopte tokom cijele utakmice i više prilika, ali ni jedna se nije mogla izdvojiti kao stopostotna. I kada su svi pomislili da će se utakmica završiti bez pobjednika, uslijedila je luda završnica.

U 88. minuti Cameron Archer postiže pogodak za goste i dovodi ih pred zlata vrijedna tri boda. Međutim, nadoknada vremena od skoro deset minuta donijela je apsolutnu ofanzivu domaće ekipe, što joj se i isplatilo u doslovno posljednjim trenucima nadoknade kada je Nicolo Zaniolo, koji je ušao pred sami kraj regularnog dijela, postigao pogodak za izjednačenje i konačnih 1:1.

Aston Villa će u narednom kolu gostovati Manchester Unitedu dok Sheffield Uniteda očekuje derbi začelja protiv Luton Towna.